Son güncelleme: 7 Haziran 2021

Yurt dışındaki en popüler ödeme yöntemlerinden biri olan Apple Pay’i ülkemizde nasıl kullanabileceğinize dair internette bir arama yaptığınızda, eminim kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra işe yaramaz hale gelen bir sürü öneri ile karşılaşmışsınızdır. Çünkü bu yöntemlerin tamamı, ikamet etmediğiniz bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinden…

If you decided to set up a DigiByte node, you’ve probably heard that you need “Port Forwarding” to contribute to the DigiByte blockchain in the optimal way.

This technical expression usually worries the beginners. Actually they’re not considered unfair because each router model has different configuration menu about that. This…

DigiByte ağı üzerinde DGB alıp göndermeye başlamak için kendimize bir cüzdan edinmemiz gerekiyoz ancak sizlere cüzdanlardan bahsetmeden önce bir kaç önemli hatırlatmada bulunmak istiyorum.

Daha önce kripto para kullanmamış olanların bilmeleri gereken ilk şey blockchain ağının geleneksel bankacılık sisteminden farklı olduğudur. Yapılan işlemleri kontrol edebilecek bir merkezi otorite bulunmamaktadır. Tüm…

Bugün sizlere Core wallet kurup Full node olarak çalıştırmanın öneminden ve bu işlemi yaparken dikkat etmemiz gereken püf noktalarından bahsedeceğim.

Full node olarak kullanılan Core wallet, basitçe bir Blockchain’in oluşturulan ilk bloğundan (Genesis bloğu) itibaren şu ana kadar ki tüm bloklarını içeren bir cüzdandır. Yani bilgisayarımıza Core wallet kurduğumuzda o…

Bugün sizlere son dönemin en popüler konularından olan Lightning Network ve DigiByte Blockchain’in sahip olduğu özellikler karşısında neler sunabileceğinden bahsedeceğim.

Birçok kişi Bitcoin ve Litecoin, Lightning Network üzerine çalışmalar yaparken, neden DigiByte bu konuda herhangi bir adım atmıyor? diye sormaya başladı.

Gelin önce şu soruları bir açıklığa kavuşturalım;

DigiByte…

Eminim bir çoğunuz DigiByte projesini incelerken üstün güvenlik, hız ve ölçekleme özelliklerinin anlatıldığı bölümlerde DigiShield, MultiAlgo, MultiShield ve DigiSpeed gibi bazı tabirler görmüşsünüzdür. Peki nedir DigiByte’ın sahip olduğu bu teknolojiler? Ne işe yararlar ve neden önemlidirler?

Bazı kaynakta DigiByte’ın bir Bitcoin ya da Litecoin forku olduğuna dair bilgilere rastlayabilirsiniz. İnsanlarda…

Bugün sizlere DigiByte fiyatı üzerine merak edilen bazı konularda görüşlerimi anlatmak istiyorum. Bunu yaparken DigiByte’ın sahip olduğu özelliklere değinmeyeceğim. Proje ile ilk defa tanışanlar için başlamadan önce Neden DigiByte? başlıklı makalemizi mutlaka okumalarını öneririm.

DigiByte projesini merak edip inceleyen ve Blockchain teknolojisi üzerinde bilgi sahibi olan kişiler arasında yaygın olan…

Borsanıza, cüzdan hizmetinize veya web sitenize DigiByte’ı entegre etmek ister misiniz? Temel bilgiler ile başlayıp teknik detaylara doğru ilerlediğimiz klavuzumuzda entegrasyon için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri sizler için Türkçe olarak bir araya getirdik.

DigiByte’ın temel özellikleri nelerdir?
Bitcoin Core protokolü baz alınarak geliştirilen DigiByte, PoW (İş Kanıtı) prensibi ile çalışan…

Murat Akyurt

Part of DigiByte Core Team & DGBAT | Hotelier | digibyte.org

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store